Вхідні та міжкімнатні двері в Вінниці. Виготовлення, гурт та роздріб.

Статті

image
Слабкі місця циліндрових замків

Своїй назві циліндровий замок зобов’язаний циліндру – змінній кодовій частини замку. Циліндр ще називають серцевиною, секретом або личинкою. Крім того, що циліндр є головною частиною циліндрового замка, він є і найслабшим місцем, яке всіляко захищають. Більшість людей серйозно підходять до питання вибору замка тільки після того, як зіткнутися з злодіями-домушниками. У цій статті ми розповімо про найпоширеніші способи злому циліндрових замків і механізмів і про способи їх захисту.

Вибивання

Найпростішим і найпоширенішим способом злому циліндрових замків є вибивання. І дійсно, навіщо мучитися підбирати ключі, гратися з відмичками, якщо можна кількома сильними ударами, а іноді навіть одним, зламати циліндр, а після викруткою відкрити замок. Найчастіше циліндр ламається в місці свого кріплення. А після того, як циліндр зламаний, цю зламану частину виймають із замка за допомогою звичайного саморізу. Захист від такого способу злому – це, в першу чергу, броненакладка, без якої може не встояти і найкращий циліндр. Ну і, звичайно ж, сам циліндр повинен мати певну стійкість до ударних навантажень.

Виламування

Наступний силовий метод відкривання – це виламування, його використовують, коли циліндр виступає за накладку дверної ручки.

виламування циліндра

Циліндр можна захопити звичайним газовим ключем, а далі все за стандартною схемою – зламали, витягнули зламану частину, відкрили замок викруткою. Захист від такого способу, як ви, напевно, вже здогадалися, встановлення броненакладки.

Але не варто думати, що броненакладка на 100% захистить циліндровий механізм вашого замка від злому. Самі броненакладки теж піддаються збиванню і висвердлюванню.

виламування броненакладки

Головний показник – це час, який броненакладка здатна чинити опір злому, і залежить цей час від якості броненакладки та способу її установки.

Бампінг

Ще один спосіб, що набирає популярність останнім часом – бампінг.

бампінг

Спеціальний бампінговий ключ вставляється в циліндр, і по ньому завдають легких ударів, які змушують підстрибнути піни і, в момент їх повернення, провертають ключ. Практично безшумний спосіб відкривання замка, який на додаток не залишає слідів злому. Фахівці кажуть, що професіонал здатний відкрити до 90% існуючих у світі циліндрових замків таким способом. Існують також і бампінг-пістолети, за допомогою яких розтин відбувається ще швидше і не вимагає особливих навичок.

Захист від бампінга

У виробників циліндрових механізмів є різні магнітні, плаваючі та інші технології, що дозволяють протистояти відкриванню за допомогою бампінга. Ми не будемо вдаватися в подробиці, а просто порадимо при виборі циліндра акцентувати увагу продавця саме на захисті від бампінга.

Висвердлювання

Висвердлювати можуть як корпус, так і сердечник циліндра. Як правило, після висвердлювання циліндр можна відкрити викруткою. Захищають циліндр від висвердлювання спеціальними броненакладками, які закривають можливість доступу до циліндра.

висвердлювання циліндра

До екзотичних зломів відносять «кислотний злом». У серцевину заливається кислота і, через деякий час, її відкривають викруткою. Захист від такого способу злому – металокерамічні циліндри, які не схильні до впливу кислот.

Підведемо підсумки

Так, немає такого замку, який неможливо відкрити або зламати, але фахівців, здатних впоратися з будь-яким замком не багато, і всі вони стоять на обліку в поліції або СБУ, а від домушників «середньої руки» якісними замками і дверима можна захиститься на 100% . У більшості випадків, побачивши хороші замки, зломники просто не будуть з ними зв’язуватися і знайдуть собі більш легку здобич.