Вхідні та міжкімнатні двері в Вінниці. Виготовлення, гурт та роздріб.

Статті

image
Що потрібно знати, купуючи броньовані двері

Не існує броньованих дверей, які неможливо зламати – це твердження, з яким сперечатися безглуздо! Компанії виробники, які стверджують, що саме їх двері міцні настільки, що їх неможливо зламати, м’яко кажучи – брешуть. А правда в тому, що прекрасно захищені, якісно зроблені, і найчастіше дорогі двері просто довше зможуть встояти перед зломником, ніж звичайний бюджетний варіант. Вся справа тільки в часі, необхідному для досягнення мети.

На час, який буде потрібно для злому дверей, впливає дуже багато чинників – професіоналізм зломника, можливість використовувати гучні інструменти, матеріали з яких виготовлені двері і звичайно ж конструкція дверей. Та й не варто забувати про замки, встановлені в дверях: їх кількість і якість може сильно вплинути на той самий час.

Існує два способи злому дверей – це інтелектуальний і силовий. Силовий спосіб так названий тому, що під час злому, використовуючи грубу фізичну силу, зломники руйнують або замки або повністю двері. Інтелектуальний спосіб – це тонка робота, після якої не залишається навіть слідів злому. У цій статті ми розповімо, як зламують металеві двері силовим способом і які у них найслабші місця.

Віджим полотна дверей

У районі замків, між дверною коробкою (луткою, варцабою) і полотном дверей вставляється фомка і ломик або декілька ломиків, за допомогою яких вигинають дверне полотно в одну сторону, а дверну коробку в іншу, до тих пір, поки ригелі замку не вискочать з відповідної планки. Таким способом найчастіше зламують дешеві металеві двері. У дверях економ класу економлять на товщині металу, в результаті чого ні дверне полотно, ні короб не мають тієї жорсткості, яка б не дозволила зламати двері таким способом.

Віджим дверей

Природно, що для того щоб двері протистояли такому способу злому, вони повинні бути зроблені з товстого металу, але крім товщини металу бажана присутність ребер жорсткості полотна і горизонтальних розпираючих планок. Додатковим захистом від такого способу злому є наявність системи «краб» в дверях, це коли до замка кріпляться додаткові тяги, що забезпечують запирання, зазвичай зверху і внизу дверного полотна.

Віджим дверного короба (лутки, варцаби)

Цей спосіб дуже схожий на спосіб віджиму полотна дверей, відмінність тільки в тому, що в цьому випадку зломщики знімають лиштву дверей і вставляють ломик між коробкою і стіною. Результатом цих дій найчастіше буває вивертання назовні дверей разом з коробкою. Таким способом можуть зламувати двері, які були неправильно встановлені, оскільки дуже часто двері кріплять кволими анкерами, які не витримують таких силових впливів. Щоб захистити свої двері від такого способу віджиму, необхідний правильний якісний монтаж.

Зрізання або збивання петель

Це ще один спосіб віджимання – досить гучний, через що його рідко застосовують. Суть цього способу полягає в тому, щоб зрізати або якимось способом зруйнувати петлі. Після цього за допомогою фомки або ломика, вставленого між луткою і полотном, з боку петель двері просто відкривають в іншу сторону. Щоб захистити двері від такого виду злому, виробники встановлюють штирі «антизрізи», які при закриванні дверей заходять в лутку і при зрізанні петель не дають віджати двері таким способом.

антизріз

Розрізання полотна дверей

Всі, хто хоч раз пробував різати ножицями по металу, знають, як легко ріжеться тонкий і необроблений метал. Такий метал, а іноді й просто пресовану стружку використовують тільки одні виробники – китайці.

китайські двері

Китайські двері чудово ріжуться як ножицями по металу, так і звичайним консервним ключем. Причому дитині 10-ти років буде дуже легко вирізати великий отвір в таких дверях. Захиститися від такого способу злому можна – просто не купуючи китайські двері.

Пробивання дверей

Ну і останній з силових способів злому це пробивання, також як і зрізання петель, досить гучний спосіб злому дверей, тому використовується в основному в новобудовах, де всі роблять ремонти і сторонні шуми нікого не дивують.

пробивання дверей

На фото видно як за допомогою пробивання пошкодили сувальдний замок, він загнувся так, що ригелі сховалися в полотно дверей. З циліндровими замками все простіше, просто вибивають циліндр. І на завершення хочеться пригадати вислів «попереджений – означає озброєний», адже знаючи способи, якими користуються зломники, можна заздалегідь багато передбачити і постаратися зробити своє житло більш захищеним від стороннього проникнення.